Dzień Otwarty Szkoły

 

2 kwietnia 2016 r. odbył się w Gimnazjum 29 Dzień Otwarty. Zwiedzanie szkoły, prezentacja projektów gimnazjalistów, kawiarenka słodkości czy zajęcia z tabletami - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały odwiedzających szkołę szóstoklasistów i ich rodziców. W oprowadzaniu po szkole towarzyszyli im nasi uczniowie, którzy opowiadali, co ciekawego dzieje się w naszym gimnazjum, jak można aktywnie spędzić czas po lekcjach na licznych kołach zainteresowań, jakie są drużyny sportowe, jak działa SKKT oraz jaka jest atmosfera w szkole. 

W gabinetach i salach lekcyjnych zaprezentowane zostały projekty edukacyjne trzecioklasistów. Goście mogli skosztować smakołyków z kuchni amerykańskiej, japońskiej, niemieckiej, a także potraw przyrządzonych zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania. Zwiedzający szkołę mogli uczestniczyć również w pokazach doświadczeń z fizyki i chemii, obejrzeć eksponaty pod mikroskopem w sali biologii, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o wulkanach czy też złudzeniach optycznych, rowiązać zagadki i łamigłówki logiczne. Dużą popularnością cieszył się projekt uczniów klasy 3d - "Symulator Formuły I", dzięki któremu każdy mógł się poczuć jak kierowca wyścigowy. Goście mogli porozmawiać z nauczycielami i uczniami, napić się herbaty w kawiarence i spróbować domowych wypieków przygotowanych przez Mamy naszych uczniów. 

O godz. 11 odbyło się spotkanie pani dyrektor Jolanty Kuźbik i uczących w GM 29 nauczycieli z kandydatami i ich rodzicami, w czasie którego przedstawiona została oferta edukacyjna na przyszły rok szkolny. Planowane klasy to: klasa lingwistyczna (z poszerzonym programem nauki języka angielskiego, biologiczna-chemiczna, integracyjna z dodatkową matematyką i informatyką, klasa matematyczno - usportowiona (z piłką siatkową dziewcząt) oraz klasa europejska (z dodatkowymi godzinami języka niemieckiego). Po spotkaniu chętni szóstoklasiści uczestniczyli w quizie z języka niemieckiego przygotowanym przez p. Chawziuk z wykorzystaniem tabletów będących na wyposażeniu szkoły. 

Na małej sali gimanstycznej odbył się Turniej tenisa stołowego chłopców, a nasi muzycznie utalentowali uczniowie przygotowali wraz z p. Kułakowskim mini koncert (instrumentalno-wokalny). Kandydaci mogli poznać nasze gimnazjum rozwiązując quiz "Poznaj naszą szkołę od podszewki" 

Do uczestnictwa w dodatkowych zajęciach języka niemieckiego zachęcały uczennice EUROKLASY. One też przygotowały dla gości loterię fantową z nagrodami oraz poczęstunek z typowymi daniami kuchni niemieckiej. Zajęcia EUROKLASY odbywają się pod patronatem Centrum Egzaminacyjnego Goethe-Institut, z którym nasza szkoła współpracuje od kilku lat.  

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do nauki w naszym gimnazjum.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Wink 

Poniżej fotorelacja z poprzedniego roku z Dnia Otwartego Szkoły.