Rok szk. 2014/2015

NAGRODY PREZYDENTA MIASTA

                                                                               Mateusz Lang
                                                                               Michał Łopatka
                                                                               Sandra Kamińska
                                                                               Magdalena Zawadzka
                                                                               Michalina Czupińska
                                                                               Bogusław Kowalski
                                                                               Nel Ludwińska
                                                                               Gabriela Bańcarz 
                                                                               Błażej Orzechowski
                                                                               Marcin Makowski
                                                                               Piotr Szymański

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Konkursy organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

FINALIŚCI

Konkurs Matematyczny – Michał Łopatka (3d), Mateusz Lang (2c)
Konkurs Chemiczny – Mateusz Lang (2c), Patrycja Arcisz (3d)
Konkurs Biologiczny – Weronika Rusinowicz (3e), Magdalena Zawadzka (3d)
Konkurs Geograficzny – Michał Łopatka (3d)
Konkurs Historyczny - Błażej Ostrowski (3b) 
Konkurs Języka Angielskiego - Sandra Kamińska (3d), Gabriel Adrych (3e), Michał Łopatka (3d) 

Konkursy organizowane przez Szczecińskie Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

LAUREACI

Konkurs Geograficzny – Michał Łopatka (3d)
Konkurs Chemiczny - Bogusław Kowalski (2b)

FINALIŚCI

Konkurs Geograficzny – Bartosz Pokładowski (3b)
Konkurs Chemiczny - Mateusz Lang (2c)
Konkurs Matematyczny - Mateusz Lang (2c)
Konkurs Polonistyczny - Aleksandra Grzęda (3b)
Konkurs Młodego Poligloty - Sandra Kamińska (3d)

Ogólnopolski Konkurs MULTITEST

biologia
Laureaci - Agata Ziółkowska (1c), Patryk Bulanda (2b), Patrycja Mańkowska (2e), Mateusz Lang (2c)
Wyróżnienia - Bogusław Kowalski (2b), Ignacy Sobczak (2d), Anna Szukalska (3c)

matematyka
Laureaci - Błażej Orzechowski (1d), Piotr Grala (1d), Mateusz Lang (2c), Michalina Czupińska (2d), Angelika Żak (2d)
Wyróżnienia -Natalia Parciak (1d), Artur Szparaga (2b)

geografia
Wyróżnienia - Michał Łopatka (3d), Olivia Olszewska (2d), Nel Ludwińska (2b)

język polski
Laureatka - Magdalena Zawadzka (3d)
Wyróżnienie - Sandra Kamińska (3d)

Ogólnopolskie Konkursy OLIMPUS

język angielski 
Laureaci - Julia Trykoszko (2e), Wiktoria Knobelsdorf (2e), Nel Ludwińska (2b), Sandra Kamińska (3d),  Michał Łopatka (3d)

język polski (wiosenny)
laureatka - Anita Robaczewska (1c) 

matematyka (jesienny)
Laureaci -
Mateusz Lang (1c), Michał Szymański (1d), Angelika Żak (1d), Michalina Czupińska (1d), Joanna Szczycińska (1d), Karolina Wiktorska (2d), Michał Łopatka (2d), Marcin Makowski (2d, )Piotr Szymański (2d), Paulina Kubiak (2d)  

matematyka (jesienny)
Laureaci - 
Mateusz Lang (2c), Gabriela Bańcarz (2d), Michalina Czupińska (2d), Michał Łopatka (3d), Błażej Wiliński (3d)

matematyka (zimowy)
Laureaci - Błażej Orzechowski (1d), Alicja Głogowska (1b), Mateusz Lang (2c), Gabriela Bańcarz (2d), Michalina Czupińska (2d), Malwina Wasilik (2d), Michał Łopatka (3d), Marcin Makowski (3d)

matematyka (wiosenny)
Laureaci - Oliwer Gustołek (1d), Mateusz Lang (2c), Michalina Czupińska (2d), Gabriela Bańcarz (2d), Michał Łopatka (3d), Wiktorska Karolina (3d), Michał Janyst (3d), Marcin Makowski (3d)

chemia (jesienny)
Laureaci - Malwina Wasilik (2d), Mateusz Lang (2c), Bogusław Kowalski (2b)

Ogólnopolski konkurs GALILEO

matematyka

Laureaci - Oliwer Gustołek (1d), Błażej Orzechowski (1d), Michalina CzupiNska (2d), Gabriela Bańcarz (2d), Michał Łopatka (3d), Karolin Wiktorska (3d), Michał Janyst (3d), Marcin Makowski (3d)
Wyróżnienia - Piotr Grala (1d), Natalia Parciak (1d), Weronika Gontarz (1d), Julia Jakubowska (1d), Julia Czapiewska (1d)

KANGUR międzynarodowy konkurs matematyczny

Bardzo dobry - Mateusz Lang (2c), Michał Łopatka (3d)

Wyróżnienia - Julia Jakubowska (1d), Bogusław Kowalski (2b), Piotr Szymański (3d)

LWIĄTKO międzynarodowy konkurs fizyczny

tytuł "taon" (III miejsce) - Piotr Szymański (3d)

Konkurs Geograficzny Geo-Planeta  (ogólnopolski)

Laureat- Piotr Szymański (3d)
Wyróżnienie - Bartosz Pokładowski (3b)

IV Konkurs Astronomiczny (org. US i III LO)

Finaliści: Kacper Ludwiński (2d), Piotr Gierliński (2d), Mikołaj Nowaczyk (2d)

VI Festiwal Języka Niemieckiego (ZS 13)

I miejsce drużynowe i tytuł "Mistrza Języka Niemieckiego Gimnazjów Szczecina" (po raz szósty z rzędu)
skład drużyny: Sandra Kamińska, Marta Salamon, Piotr Szymański, Marcin Makowski 

II miejsce indywidualnie w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i II miejsce za plakat konkursowy- Piotr Szymański (3d)
III miejsce indywidualne
w teście gramatyczno leksykalnym z jęz. niemieckiego - Marta Salamon (3e) 

POZOSTAŁE KONKURSY

 XI Zmagania Satyryczne "Deutsch macht Spaß" - I miejsce

II Międzygimnazjalna Olimpiada Języka Niemieckiego
Quiz Wiedzy o Niemczech - II miejsce Piotr Szymański i Marcin Makowski (3d)

XIII Międzyszkolny Konkurs Poezji Optymistycznej
l
aureatka - Joanna Sczycińska (2d) 

XXII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
II miejsce - J. Jakubowska (1d)
wyróżnienie - I. Sobczak (2d) 

IX Wojewódzki Konkurs Eko-Zdrowtny w GM 5 (org LOP) -
laureat - Anna Szukalska (3c)
wyróżnienie - Magdalena Zawadzka (3d) 

Maths in English - II miejsce Michalina Czupińska (2d)

Konkurs Filozoficzny -
Laureat - Błażej Wiliński (3d)

KONKURSY TURYSTYCZNE

Konkurs na "Najaktywniejsze SKKT"
1 miejsce (po raz 11 z rzędu) w kategorii gimnazjów

Miejski Konkurs na "Najciekawszą Turystycznie Szkołę"
III miejsce oraz wyróżnienie za najciekawszą kronikę


SUKCESY SPORTOWE

Piłka siatkowa dziewcząt
Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt z okazji Dnia Niepodległości - 3 miejsce
Rozgrywki o Mistrzostwo Szczecina w piłce siatkowej dziewcząt klas 1 - 2 miejsce
Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Świdwinie - 2 miejsce
Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych - 1 miejsce
Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt - 1 miejsce
Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt im T. Wolanina - 2 miejsce
Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt "Police Cup" - 3 miejsce
Turniej Trójek Siatkarskich o Puchar Dyrektora GIM 9 - 1 miejsce
Turniej Trójek Siatkarskich "Bukowe Cup" - 1 i 3 miejsce

Piłka siatkowa chłopców
XIII Jesienny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych - 2 miejsce
XIII Wiosenny Turniej Trójek Siatkarskich Chłopców Szkół Gimnazjalnych - 2 i 3 miejsce

Piłka nożna chłopców
XVI Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców - 3 miejsce
VIII Turniej Piłki Nożnej Chłopców - 3 miejsce
Turniej Klas I w Piłce Nożnej (CKS)- 3 miejsce

Tenis stołowy chłopców
III Międzygimnazjalny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców - 1, 2 i 6 miejsce
Finał Mistrzostw Szczecina w Tenisie Stołowym - 4 miejsce