Centrum Egzaminacyjne Goethe-Institut i "Euroklasa"

Już piąty rok nasza szkoła współpracuje z Centrum Egzaminacyjnym  Goethe-Institut w Szczecinie, które objęło patronatem nasze gimnazjum.

Od września 2016 r. ponownie rozpoczęly się zajęcia w tzw. "Euroklasie". W obecnym roku szkolnym 2016/2017 w zajęciach „Euroklasy” prowadzonych przez p. Magdalenę Chawziuk uczestniczyli uczniowie z klasy 1b oraz 3d.

W czerwcu 2016 roku 12 uczniów przystąpiło do egzaminu Fit 1 i ukończyła go uzyskując certyfikaty z wynikiem bardzo dobrym i dobrym! 

W czerwcu 2017 roku troje uczniów klasy trzeciej otrzymało cetrtyfikat Fit in Deutsch A2. Gratulujemy !


JAKIE KORZYŚCI WYNIKAJĄ Z NAUKI W EUROKLASIE?

  • zwiększony wymiar godzin języka niemieckiego
  • intensywny tok nauczania według standardów Goethe-Institut
  • możliwość przygotowania się i zdawania egzaminów na certyfikaty
  • testy modelowe i egzamin próbny
  • bezpłatne podręczniki i materiały dydaktyczne przez cały cykl kształcenia

Nasze zajęcia zawsze są ciekawe! Tutaj nie ma czasu na nudę! Mach mit! Deutsch macht wirklich Spaß!

To my! Każdy z nas ma mna zajęciach swoją "ksywkę". Często wykonujemy prace projektowe plastyczne, które zdobią nasza korkową tablicę. Das sind wir! Jeder von uns hat einen Kosenamen. Wir machen gemeinsame Projekte, die wir den anderen Schülern gerne zeigen.

Jak się uczyć, by nie było nudno?

Gry planszowe, karty, krótkie filmiki, wierszyki, piosenki lub odgrywanie scenek towarzyszą naszym zajęciom. Wtedy czas mija nam szybko i utrwalamy poznane wcześniej wiadomości.  Ale naturalnie mamy też podręczniki i prace domowe :-)

Wszyscy przecież wiedzą, iż "Übung macht den Meister!" czyli "Ćwiczenie czyni mistrza!"

Advent, Advent ein Lichtlein brennt!

Przedświąteczne zajęcia w grupie Euroklasy uczennic i uczniów  z klas drugich (oraz Zuzi, Juli i Agaty z kl. 1d) upłynęły nam w bardzo wesołej atmosferze:-)

Uczniowie odgadywali nazwy przedmiotów ukrytych w woreczkach. Każdy musiał podać słowo w języku niemieckim np: Oblate, Glocke, Weihanchtstern, Schlitten, Lebkuchen usw. Czasami wydawało się, że w środku jest maskotka Mikołaja... a był to Renntier z czerwonym nosem! Ale Überraschung...

Bald ist Weihnachten...

Przy blasku Kerzen z Weihnachtspyramide grupa Euroklasy kl.1d nauczyła się śpiewać niemiecką piosenkę bożonarodzeniową i skosztowała słynnego niemieckiego ciasta Christstollen. Ta strucla z rodzynkami zdobyła kilku fanów, którzy chętnie sięgnęli po dokładkę :-)

Geschenke, Geschenke!

Każdy kocha prezenty. Wszystkie grupy Euroklas otrzymały wraz z życzeniami mały prezent od Centrum Egzaminacyjnego Goethe- Intitut. Do tego jeszcze pyszne Plätzchen od IG. Es war lecker! Mniam,mniam!

Adventskalender otworzył przed nami swoje okienka, krzyżówka wkręciła nas na całego. A na koniec życzenia  "Ich wünsche dir ein gesegnetes, frohes Weihnachtsfest und einen guten Rutsch ins Neue Jahr!"