Jasełka i Wigilie 2016

Dnia 22 grudnia 2016 roku w Gimnazjum nr 29 im. Ks. Jana Twardowskiego w Szczecinie odbyły się tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe. Spektakl, w których brali uczniowie z gimnazjum zostały przygotowane przez ks. Pawła Wiśniewskiego oraz ks. Dawida Szymkowiaka. Oprawę muzyczną przygotował Pan Janusz Kułakowski – nauczyciel muzyki.

Przedstawienie było wystawione na scenie w budynku gimnazjum w obecności Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów. Odwieczna polska tradycja każe w okresie świątecznym wystawiać przedstawienia o tematyce świąt Bożego Narodzenia. Gimnazjaliści podjęli się tego wysiłku i przygotowali występ opowiadający o narodzinach Bożej Dzieciny. Oprócz tradycyjnych postaci takich jak Maryja, Józef, pastuszkowie, mędrcy, aniołowie czy diabełki pojawiają się także dzieci, zmieniające swoje postępowanie pod wpływem cudownych wydarzeń w Betlejem. Występuje również babcia, przygotowująca potrawy wigilijne. Wśród bohaterów byli także chłopcy – Walek i Kuba, którzy ofiarują małemu Jezusowi swoje drogocenne dary.

Na koniec jasełek aktorzy życzyli wszystkim dobrych i wesołych świąt oraz szczęśliwego nowego roku. Następnie odbyły się w klasach okolicznościowe spotkania, podczas których nie zabrakło dzielenia się opłatkiem i śpiewania kolęd.

Tekst: ks. Paweł Wiśniewski

Foto: ks. Dawid Szymkowiak