Kamil Grosicki znowu w szkole!

W środę 21 czerwca br. odwiedził naszą szkołę znany sportowiec, reprezentant kraju w piłce nożnej Kamil Grosicki. Jaki był powód tej wizyty? Od teraz wszyscy będą pamiętać– Kamil był uczniem Gimnazjum nr 29!

Na spotkanie przybyły Panie Dyrektor Jolanta Kużbik, Małgorzata Łabuń, Krystyna Pietkiewicz, wielu nauczycieli GM 29 i SP 74 oraz uczniowie obu szkół, a także młodzi piłkarze z Centrum Kształcenia Sportowego.

Kamil Grosicki, 29–latek urodzony w Szczecinie, występuje obecnie na pozycji pomocnika lub napastnika w angielskim klubie Hull City.

Swoją przygodę z piłką zaczynał na boiskach naszego osiedla. Bardzo lubił grać ze starszymi od siebie, bo wiedział, że są już bardziej doświadczeni i może się od nich więcej nauczyć. Kolejny krokiem była gra w klubie Pogoń Szczecin, a potem w kilku klubach w Polsce i za granicą.

Uczniowie byli ciekawi jak wygląda zwykły dzień piłkarza i co trzeba zrobić, aby osiągnąć sukces w piłce nożnej. Wśród pytań zadanych przez uczniów były również: ”Z kim wolałby zagrać w drużynie - z Messim czy Ronaldo?”, „Którego z trenerów najbardziej sobie ceni?”, "Dlaczego zgodził się na grę w Hull City?"

Warto zapamiętać również dobre rady od „Grosika”, iż ważne w życiu sportowca jest właściwe odżywianie (czyli nie Cola i panierowany kurczak) oraz by być odważnym w porozumiewaniu się w językach obcych.

Podczas spotkania Kamil cierpliwie podpisywał przyniesione przez swoich fanów piłki, koszulki, buty i zdjęcia. Nie obyło się bez sesji zdjęciowej i selfie. Młodzi kibice na pewno na długo zapamiętają tę wizytę.

Spotkanie przygotował p. Piotr Smereczyński - dziękujemy.