Współpraca GM 29 z EDUCATION FIRST

Znalezione obrazy dla zapytania education first partner school

OD 2016 ROKU NASZE GIMNAZJUM WSPÓŁPRACUJE Z MIĘDZYNARODOWĄ ORGANIZACJĄ EDUCATION FIRST, KTÓRA PROMUJE NAUCZANIE JĘZYKÓW OBCYCH NA CAŁYM ŚWIECIE.

W MAJU I CZERWCU 2016 ROKU 229 UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY PRZYSTĄPIŁO DO ŚWIATOWEGO BADANIA POZIOMU ZNAJOMOSCI JĘZYKA ANGIELSKIEGO ENGLISH PROFICIENCY INDEX for SCHOOLS. ŚREDNI WYNIK UPLASOWAŁ NASZĄ SZKOŁĘ NA WYSOKIM POZIOMIE B1 CZYLI ŚREDNIOZAAWANSOWANYM.

Badanie to przeprowadzono z pomocą technologii informacyjno – komunikacyjnej czyli w pracowni komputerowej z dostępem do komputerów oraz w pracowni języka angielskiego, na której wykorzystano tablety. Uczniowie wykonywali zadania logując się na specjalnie przygotowanej przez EF stronie internetowej. Testowano ich podstawowe umiejętności językowe takie jak: odbiór tekstu czytanego, odbiór teksu słuchanego  oraz znajomość słownictwa i gramatyki. Sześcioro uczniów z klas trzecich uzyskało wynik plasujący na poziomie C1 czyli matury rozszerzonej z języka angielskiego. Bardzo wysoki wynik B2 uzyskało też dwadzieścioro uczniów z klas trzecich i drugich.

To jednak nie koniec językowych przygód naszych uczniów. W kwietniu 2016 roku trzy uczennice z naszej szkoły wzięły udział w  międzynarodowym konkursie EF Challenge p.t.: DO YOU BELIEVE NOTHING IS IMPOSSIBLE?

Jak podaje oficjalna strona  naszego partnera, „EF Challenge to międzynarodowy konkurs wystąpień publicznych, który zachęca młodych ludzi do znalezienia kreatywnej i inspirującej odpowiedzi na pytanie: "Do you believe nothing is impossible?" ("Czy uważasz, że wszystko jest możliwe?") Z pomocą swoich nauczycieli uczestnicy EF Challenge piszą i nagrywają krótkie przemowy, których celem jest zainspirowanie słuchaczy i przekonanie jury: zarówno uczniowie i nauczyciele mają szansę na wygranie niesamowitych nagród - wyjazdów na kursy językowe do miejsc, o których marzą po kursy języka angielskiego online.

Ponadto, uczniowie z klas drugich i trzecich uczestniczyli w konkursie ogranizowanym przez wydawnictwo Oxford University Press, który polegał na nagraniu filmików z wykorzystaniem słownictwa i różnych sytuacyjnych fraz językowych. Były to ciekawe, niekiedy zabawne nagrania.

 W uczeniu się języka obcego, umiejętność komunikowania się i wypowiadania jest najważniejsza, dlatego serdecznie gratulujemy uczennicom i uczniom, którzy wzięli udział w obu konkursach. Życzymy dalszych sukcesów, nieustannej motywacji do studiowania i posługiwania się językiem angielskim a w nowym roku szkolnym ogromnego zapału do startowania i rywalizacji w kolejnych konkursach.  

Anna Rzemieniecka

 https://www.youtube.com/watch?v=2gCi6tXz1nk

https://www.youtube.com/watch?v=-wJk7bgJQCE 

 

Poniżej link do artykułu o naszej szkole opublikowanego na stronie Facebook Głosu prawobrzeża:

https://www.facebook.com/glosprawobrzeza/photos/a.967069923360075.1073741828.966670100066724/1133593466707719/?type=3&theater